ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ

фото  фото

    У царській Росії розвиток транспорту часто гальмувався приватновладними інтересами окремих підприємців, у чиїх руках були окремі дільниці залізниць. Однією з таких дільниць була залізниця між Одесою та Брест-Літовськом, будівництво якої відбувалося в 1868-1869 роках. У звʼязку з цим будівництвом виникла природна необхідність підготовки осіб, які не тільки володіють технікою будівництва залізниць, але і також які можуть займатися експлуатацією та подальшим розвитком. Тому на одній зі станцій дільниці Одеса-Єлізаветград-Брест у 70-х роках було створено технічне залізничне училище в м. Ольвіополі. Воно проіснувало до того, поки окремі дільниці залізниці такі, як Одеса-Брест, Фастів-Козятин, Знамʼянка-Одеса та декілька інших не були обʼєднані в одну спільну систему – Південно-Західну казенну залізницю з центром у м. Києві.

      У звʼязку з цим виникла необхідність організації технічного навчання в м. Києві, де знаходилось Управління південно-західних залізниць. Тому у 1876 році (на базі переведеного з Ольвіополя залізничного училища) було організоване Київське залізничне технічне училище закритого типу.

фото  фото

       Державний вищий навчальний заклад « Київський електромеханічний коледж»  – один з найстаріших навчальних  закладів з підготовки фахівців залізничного транспорту, метрополітену та інших галузей. Він був створений на базі технічної залізничної школи, яка відкрилась у 1876 році “Для доставления необходимого технического образования лицам, предназначенным к службе во второстепенных технических железнодорожных должностях”.

      Це училище було універсальним навчальним закладом, який готував техніків для транспорту. Спеціалізація надавалась виходячи з потреби. Основною спеціальністю була паровозна і будівельно-колійна справа. Орієнтовно у 1902 році стали вводитись телефонія, телеграфія та елементарні основи електротехніки.

      Згодом училище із акритого типу переворилось на відкрите, в ньому могли навчатися також особи, які проживали в м. Києві. Стрімко зростав попит на випускників техніків електрозвʼязку та електросилового господарства.

       У 1905 році технічна залізнична школа станції Київ була розширена та змінила назву на Київське технічне залізничне училище, яке готувало фахівців для служби тяги, служби руху та телеграфу, служби ремонту колій і споруд. 

     Після Жовтневої революції у 1918 році на базі училища було відкрито Київський залізничний механічний технікум. З 1920 року при технікумі було створено електротехнічне відділення, яке у 1921 році, після перевода механічного технікуму в м. Одесу, було реорганізовано у Вищий електротехнікум, який готував транспортних інженерів з транспортного звʼязку, СЦБ і сильних струмів. У 1925 році до технікуму було переведено трирічну електротехнічну профшколу.

      У 1921-1922 році в технікумі навчався М.Островський.

фото  фото

   Значна кількість випускників технікуму брала активну участь у відбудові народного господарства, промисловості та транспорту, будівництві нових залізниць, розробці нового обладнання для залізниць в період до початку війни.

     У 1930-1931 році технікум змінив назву на електрокомбінат, а потім був переіменований в Київський електромеханічний технікум НКШС. 

     На початку Великої Вітчизняної війни 170 курсантів і викладачів технікуму добровільно пішли на фронт. Чотирьом з них було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. 

     У період з 1931 по 1941 рік при технікумі функціонувало вечірнє робітниче електротехнічне відділення та паровозна школа. Також наявність в технікумі сумісників доцентів та професорів дала можливість роботи при ньому Київського філіалу Московського інституту інженерів сигналізації та звʼязку (1932-1935рр.).

      У 1933 році Київський електромеханічний технікум Наркома шляхів сполучення посів перше місце у всесоюзному змаганні технікумів і отримав перехідний Червоний прапор та грошову премію. У 1934 та 1935 роках технікум утримував перехідний прапор. У 1939-1940 рр. технікум посів дреге місце у всесоюзних змаганнях. В подальшому технікум багаторазово ставав переможцем змагань у Радянському Союзі.

    Понад 300 курсантів, викладачів та працівників технікуму брали участь у будівництві оборонних укріплень навколо Києва в 1941 році, за що неодноразово отримували подяки від командування оборони м. Києва.

фото  фото

     Коли виникла загроза здачі м.Києва, навчально-лабораторна  база, викладацький склад та частина курсантів були евакуйовані до м. Свердловська, де відразу було поновлено навчальний процес. І тут  викладачі, працівники і курсанти технікуму підтвердили своє високе почуття відповідальності перед народом і брали найактивнішу участь у будівництві цехів оборонних підприємств та  на залізничних будівництвах спеціального призначення  № 36 та № 513. Серед тих, хто неодноразово відзначався, викладачі  технікуму Бартновский А.Л., Індиченко Ф.М., Ластовський М.С., Масловський Г.В. 

      У 1941 році технікум завершує навчальний рік, коли розгортаються військові дії. На початку липня за розпорядженням Наркома шляхів сполучення технікум евакуюється в м. Свердловськ на Урал. Було евакуйоване майже все навчальне обладнання, бібліотека, майстерні та інженерно-викладацький склад. 1941-1942 навчальний рік технікум розпочав у Свердловську.

      Реевакуація навчального закладу розпочалась у 1943 році і була повністю завершена у 1944 році. У 1944-1945 навчальному році в Києві вихованці технікуму завершують другий семестр. 1945-1946 навчальний рік розпочинають в м. Київ 48 викладачів. Після другої світової війни навчальний заклад називається Київський електромеханічний технікум Міністерства шляхів сполучення, в ньому функціонують чотири відділення за спеціальностями телефонно-телеграфний звʼязок, сигналізація, централізація і блокування, електросилове господарство та електричне постачання залізниць.

фото  фото

    Багато випускників технікуму брали участь у бойових діях. В боях загинули бувші курсанти: Герой Радянського Союзу Степовий М.Ф.; командир партизанського з’єднання Козлов Я. П., відомий в Чехословаччині та Польщі як полковник Богун і багато інших.

     У період післявоєнної відбудови колектив технікуму неодноразово відзначався Урядовими нагородами, грамотами, дипломами, преміями.

     1956 року Указом Президії Верховної Ради СРСР, враховуючи досягнення колективу технікуму, йому присвоєне звання М.Островського. В цьому ж році технікум переїхав до нового відбудованого приміщення на Повітрофлотському проспекті, 35.

     9 квітня 1976 року за високі показники технікум був нагороджений Почесним дипломом Міністерства шляхів сполучення та ЦК профспілок працівників залізничного транспорту, Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. 

     У 1996 році технікум став першим переможцем і першим володарем Перехідного Прапору за перемогу в змаганні серед вищих навчальних закладів Укрзалізниці незалежної України.

     Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від      22 червня 2012 року № 739 Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту ім. М. Островського перейменовано у Державний вищий навчальний заклад «Київський електромеханічний коледж».

     Художні і спортивні колективи коледжу - неодноразові призери районних, міських, обласних та державних оглядів-конкурсів, змагань.

     Спортсмени коледжу протягом багатьох років стають переможцями комплексних спартакіад серед студентів м. Києва, Укрзалізниці та Південно-Західної залізниці. Серед випускників коледжу є чемпіони світу, Європи, України та призери змагань, майстри спорту: Артамонова І., Гуменюк О., Цуцень Г., Шерстньов В., Пузирьов В. та багато інших.

фото  фото

     Особлива гордість коледжу – його випускники, які досягли багато  в житті. Серед них колишній Голова Київської міської Ради Згурський В.А., колишній перший заступник Міністра зв’язку СРСР Сергійчук К.Я., колишній перший заступник Міністра комунального господарства УРСР Бугаєнко В.С., доктор технічних наук, проректор Московського лісогосподарського інституту, професор Танцюра П.П., доктор технічних наук, зав. кафедри УкрДАЗТ, професор Котляренко М.Ф.,  кандидат  економічних  наук, колишній проректор КІНГ Бобров О.М.,  доктор  технічних  наук,  зав. кафедри КПІ,  професор Карновський М.І., Заслужений винахідник, двічі лауреат Державної премії Танцюра А.А., заступник начальника Військової Академії протиповітряної оборони Сухопутних Сил РФ з навчальної роботи, член-кореспондент Академії Військових наук, професор, генерал-лейтенант Полупанов І.П., народний депутат Верховної Ради України, директор заводу “Азовсталь” Литюк А.І. та багато інших видатних особистостей, що працюють як в Україні, так і в інших державах.

     З числа випускників коледжу великий загін складають керівники Укрзалізниці, служб Південно-Західної та інших залізниць, метрополітену: Зубко А.П.,  Потетюєв Ю.Ф., Малишко І.В., Юденко В.С., Луценко І.С., Дорошенко В.І., Григоренко М.Ф., Портний Е.А., Зіюгенко В.І., Зіненко І.Ф., керівники підприємств та їх підрозділів  і найпочесніші рядові виконавці робіт на залізниці: монтери, електромеханіки, машиністи тощо.

       фото

Міністерство освіти і науки України

Офіційний сайт Урядового контактного центру

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації
Освіта в УкраїніОстанні новини


Кар’єрні перспективи для молоді ДТЕК

Кар’єрні перспективи для молоді: ДТЕК Київські електромережі оголосив набір студентів на дуальне навчання у 2021-2022 учбовому році   У 2021-2022 навчальному…

ВСТУП 2021

Правила прийому у 2021р. Правила прийому для здобуття ступеню бакалавра у 2021р.  Перелік спеціальностей, для прийому на навчання осіб, які здобули…

Стипендія 2021

Правила призначення академічних стипендій у Державному вищому навчальному закладі "Київський електромеханічний коледж" Протокол СК № 4 від 24.06.2021 Загальний…

Вакансії

  Запрошуємо на роботу    - вихователів в студентський гуртожиток;  - прибиральниць;  - робітників з обслуговування:  - сантехніка,…

Турнір пам`яті

     1 лютого 2020 року у ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» пройшли змагання з волойболу — турнір пам`яті Майстра Спорту СРСР Святослава Валіцького.…

Конференція

Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-педагогічні засади формування громадянської відповідальності у студентів»  Програма…

Нормативні документи коледжу

Звіт про перевірку відділення АСУ за 2019 н.р. Звіт про перевірку відділення ЕЛ за 2017 н.р. Положення про Методичну раду коледжу  План роботи…

Інформація для студентів та викладачів

  Розклад занять на ІІ семестр 2020-2021 н.р.   Розклад занять на ІІ семест 2020-2021 н.р. для студентів бакалаврату    

Всі новини...