Історична довідка про відділення ЕТ

   Відділення ЕТ здійснює підготовку фахівців за освітніми програмами «Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація тягового рухомого складу» (ЕТ) та «Електропостачання» (ЕЛ, з 2017-го року)

   Перший офіційний випуск техніків-електромеханіків електротягового господарства залізниць відбувся у 1960 році. Електровозне відділення було відокремлено від відділення «Енергетичне господарство залізниць» (ЭХ) у зв’язку з високими темпами електрифікації Південно-Західної залізниці та необхідністю випуску спеціалістів з обслуговування електрорухомого складу під час експлуатації та ремонту.

   В зв’язку з цим відділення ЕТ вважається наймолодшим відділенням в структурі технікуму, а тепер – коледжу.

   Завдяки високому рівню кваліфікації викладачів, достатній навчально-лабораторній базі спеціальність посіла провідне місце в системі коледжів та технікумів залізничного транспорту України та країн СНД.

   Фахову підготовку студентів спеціальності забезпечують 8 профільних лабораторій та кабінетів, цехи навчальних майстерень, навчальний полігон.

    Викладачі та майстри спеціальності ЕТ підтримують тісні зв’язки з локомотивними та моторвагонними депо Південно-Західної, Південної, Одеської, Львівської та Придніпровської залізниць, де на провідних посадах працюють випускники різних років (начальники та заступники начальників галузевих служб, депо, локомотиворемонтних підприємств, конструкторських бюро).

    Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні в останні роки, майже 100% випускників працевлаштовані.

    Багато випускників продовжує здобувати освіту у ВНЗ III-IV рівнів акредитації за скороченим терміном навчання, як на денній формі, так і на безвідривній (заочній) формі.     Базовими вишами коледжу є ДНУЗТ (ДИИТ), УкрДУЗТ (ХИИТ), ДУІТ, НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».

   За роки існування відділення випустило понад 5 тисяч техніків-електромеханіків.

   Випускникам нашої спеціальності притаманні почуття відповідальності, високий рівень знань, завдяки чому значна їх кількість з часом займає керівні посади у підрозділах підприємств різних галузей народного господарства.

   Якщо більш ретельно перегортати сторінки історії коледжу, то можна зробити висновок: у навчальному закладі наша спеціальність з'явилась одночасно з його заснуванням - у 1876 році було створено технічне залізничне училище з паровозним факультетом (чи це не тягове господарство? - примітка автора). В 1920 році училище перетворюється у Київський електромеханічний технікум.

   У період з 1942 по 1953 роки, окрім підготовки залізничників, технікум готував військових льотчиків та фахівців з обслуговування літаків.

   В 1994 році, після об’єднання спеціальностей «Електротягове господарство» в КЕМТі та «Тепловозне господарство» в КТЗТ (КТЖТ), був здійснений перший випуск техніків-електромеханіків локомотивного господарства (електровози, електропоїзди, тепловози, дизельпоїзди).

   Коли входиш до аудиторії на заняття, робиш перевірку наявності студентів, дивишся в їхні очі та обличчя, мимоволі розумієш: я його знаю. Так, знаю, бо це вже друге, а іноді й третє покоління здобуває освіту в стінах нашого рідного навчального закладу.

   Шановні випускники технікуму, відділення, спеціальності! Ми щиро чекаємо на Вас завжди, чекаємо Ваших дітей, онуків, друзів, знайомих. Приїздіть до нас в гості, навчайтесь у нас, продовжуючи династії залізничників та славетні традиції відділення ЕТ.

  Надсилайте на наш сайт нові історичні довідки, відомості про коледж, відділення, спеціальність, а головне – про його випускників. Ці матеріали будуть використані під час створення та корегування етапів становлення та розвитку і нашого рідного КЕМТу, і нашої спеціальності. Нам цікаво все - роки Вашого навчання в технікумі, спогади та враження про керівників технікуму, відділення, викладачів тих років. На жаль, час спливає дуже швидко. Все змінюється, йдуть з життя цікаві, великі люди – наші викладачі, наставники, втрачається багато цікавих подій, історичних митей. Тому ще раз підкреслюю – нам цікаво ВСЕ!

    Відгукніться, чекаємо!

    Р.S. Багато цікавої інформації надали випускники технікуму 1958 року Ігор Серафімович Луценко та 1966 року Жуков Володимир Миколайович.

   Завідуючі відділення ЕТ в різні роки: Болтянський Семен Семенович, Попко Олександр Олександрович, Голубков Олександр ???, Кузменко Галина Миколаївна, Рощупкін Олексій Володимирович (з вересня 1982 по вересень 1984 року), Василенко Сергій Артемович (з вересня 1984 по листопад 2012 року), Шпачко Наталія Михайлівна (з серпня 2013 року по серпень 2017 року), Шумаров Володимир Петрович (в. о. завідувача відділення під час хвороби Василенка С.А., завідувач відділення з серпня 2017 року).

   Шановні випускники! Хто має будь-яку інформацію про завідувачів відділення ЕТ різних років, інформацію, цікаві історичні факти з життя нашого відділення та спеціальності - поділіться цією інформацією з нами  https://www.facebook.com/dogmattix

   З великою повагою до всіх – Ю. Клецов.

Міністерство освіти і науки України

Офіційний сайт Урядового контактного центру

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації
Освіта в УкраїніОстанні новини


Кар’єрні перспективи для молоді ДТЕК

Кар’єрні перспективи для молоді: ДТЕК Київські електромережі оголосив набір студентів на дуальне навчання у 2021-2022 учбовому році   У 2021-2022 навчальному…

ВСТУП 2021

Правила прийому у 2021р. Правила прийому для здобуття ступеню бакалавра у 2021р.  Перелік спеціальностей, для прийому на навчання осіб, які здобули…

Стипендія 2021

Правила призначення академічних стипендій у Державному вищому навчальному закладі "Київський електромеханічний коледж" Протокол СК № 4 від 24.06.2021 Загальний…

Вакансії

  Запрошуємо на роботу    - вихователів в студентський гуртожиток;  - прибиральниць;  - робітників з обслуговування:  - сантехніка,…

Турнір пам`яті

     1 лютого 2020 року у ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» пройшли змагання з волойболу — турнір пам`яті Майстра Спорту СРСР Святослава Валіцького.…

Конференція

Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-педагогічні засади формування громадянської відповідальності у студентів»  Програма…

Нормативні документи коледжу

Звіт про перевірку відділення АСУ за 2019 н.р. Звіт про перевірку відділення ЕЛ за 2017 н.р. Положення про Методичну раду коледжу  План роботи…

Інформація для студентів та викладачів

  Розклад занять на ІІ семестр 2020-2021 н.р.   Розклад занять на ІІ семест 2020-2021 н.р. для студентів бакалаврату    

Всі новини...