Історична довідка про відділення ЕТ

    Спеціальність 273 Залізничний транспорт «Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація тягового рухомого складу» (всі знають як відділення ЕТ)свій перший офіційний випуск спеціалістів – техніків-електромеханіків електротягового господарства залізниць – зробила в 1960 році. Електровозне відділення було відокремлено від відділення «Енергетичне господарство залізниць» (ЭХ) у зв’язку з високими темпами електрифікації Південно-Західної залізниці та необхідністю в випуску спеціалістів з обслуговування електрорухомого складу як з ремонту, так і з його експлуатації.

В зв’язку з цим відділення ЕТ вважають наймолодшим відділенням в структурі технікуму, а тепер – коледжу. Завдяки високому рівню кваліфікації викладачів, достатній навчально-лабораторній базі спеціальність посіла чільне місце в системі коледжів та технікумів залізничного транспорту України та країн СНД. Спеціальну підготовку забезпечують 7 спеціалізованих лабораторій та кабінетів, цехи навчальних майстерень, навчальний полігон.

Викладачі та майстри відділення ЕТ підтримують тісні зв’язки з локомотивними та моторвагонними депо Південно-Західної, Південної, Одеської, Львівської та Придніпровської залізниць, де працюють випускники відділення різних років випуску на досить високих посадах (начальники та заступники начальників галузевих служб, начальники та заступники начальників депо, конструктори нових типів ЕРС, начальники відділів тощо).

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні в останні роки, майже 100 % випускників, включаючи випускників контрактної форми навчання, працевлаштовані. Багато випускників відділення ЕТ продовжує здобувати освіту у ВНЗ III- IV рівнів акредитації за скороченим терміном навчання, як на денній формі, так і на безвідривній (заочній) формі. Базовими вишами коледжу є ДНУЗТ (ДИИТ), УкрДАЗТ (ХИИТ), ДЕТУТ (м. Київ). 

За роки існування відділення випустило понад 5 тисяч техніків-електромеханіків.

Випускникам нашого відділення притаманне почуття відповідальності, високий рівень знань, завдяки чому значна їх кількість працює керівниками підрозділів залізничного транспорту, висококваліфікованими робітникам та керівникам в інших галузях народного господарства.

Якщо більш детально та вдумливо перегортати сторінки історії нашого навчального закладу, можна зробити висновок: наша спеціальність існувала в навчальному закладі від самого початку його існування . В 1876 році було відкрите технічне залізничне училище, де було створено паровозний факультет (чи це нетягове господарство? - примітка автора). В 1920 році училище перетворюється в Київський електромеханічний технікум.

Певний час технікум спеціалізується на підготовці спеціалістів, професії яких не були притаманні для навчального закладу. Були навіть часи, коли технікум випускав військових льотчиків.

В 1994 році, після поєднання спеціальностей «Елелектротягове господарство» в КЕМТі та «Тепловозне господарство» в КТЗТ, був здійснений перший випуск техніків-електромеханіків локомотивного господарства (електровози, електропоїзди, тепловози, дизельпоїзди).

Коли входиш до аудиторії, робиш перевірку наявності студентів, дивишся в їхні очі та обличчя, мимоволі розумієш: я його знаю.

Так, знаю, бо це вже друге, а іноді й третє покоління здобуває навчання в стінах нашого рідного навчального закладу.

Шановні випускники технікуму, відділення! Ми щиро чекаємо на Вас завжди, чекаємо Ваших дітей, онуків, друзів, знайомих. Приїздіть до нас в гості, навчайтесь у нас, продовжуючи славні династії залізничників та славетні традиції відділення ЕТ.

Надсилайте на наш сайт нові історичні довідки, відомості про коледж, відділення, а головне – про його випускників. Нам цікаво все! Всі матеріали будуть використані для створення та корегування історичних етапів становлення та розвитку і нашого рідного КЕМТу, і нашої спеціальності. Надсилайте інформацію про роки Вашого навчання в технікумі, про керівництво технікуму, завідувачів відділення ЕТ, викладачів тих років. На жаль, час спливає дуже швидко. Все змінюється, йдуть з життя цікаві, великі люди – наші викладачі, наставники, втрачається багато цікавих подій, історичних митей. Тому ще раз підкреслюю – нам цікаво ВСЕ!

    Відгукніться, чекаємо!

З великою повагою до всіх – Ю. Клецов.

    Р.S. Велику кількість цікавої інформації надав випускник технікуму 1958 року Ігор Серафімович Луценко.

Міністерство освіти і науки України

Офіційний сайт Урядового контактного центру

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації
Освіта в Україні
Останні новини


ВСТУП 2019

Правила прийому 2019р. Правила прийому для здобуття ступеню бакалавра у 2019р.  Перелік спеціальностей, для прийому на навчання осіб, які здобули…

Конференція

Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-педагогічні засади формування громадянської відповідальності у студентів»  Програма…

Стипендія 2019

Правила призначення академічних стипендій у Державному вищому навчальному закладі "Київський електромеханічний коледж" Протокол стипендіальної комісії…

Нормативні документи коледжу

Звіт про перевірку відділення АСУ за 2019 н.р. Звіт про перевірку відділення ЕЛ за 2017 н.р. Положення про Методичну раду коледжу  План роботи…

Інформація для студентів та викладачів

  Розклад занять на І семестр 2019-2020 н.р.  Графік консультацій на І семестр 2019-2020 н.р. Завантаження викладачів на І семестр 2019-2020 н.р.     

Профорієнтаційна робота

                                    ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА КОЛЕДЖУ          Професійна орієнтація молоді – це комплексна науково обґрунтована система…

Посади дуба

9 жовтня 2018 року студенти та адміністрація одного з найстаріших закладів освіти України Державного вищого навчального закладу «Київський електромеханічний…

Інформація для випускників професійно-технічних навчальних закладів

Державний вищий навчальний заклад  «КИЇВСЬКИЙ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИЙ КОЛЕДЖ» запрошує на навчання випускників  професійно-технічних навчальних закладів…

Всі новини...